Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Coná


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Coná ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ʃo.'na\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : congratuler, féliciter

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Elisabeth Rovall : “- Kiewafa, va rin CONÁ Burmotasik va kelkeem kan sternaf wedap tsenter ise kiceper.” (Katherine Mansfield ~ Matelakapa ~ malenglav- 2014) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

CONA

Zaeya (radical)

CONA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

coná

2-eaf ilkom T-

(rin)

conal

3-eaf ilkom T-

(in)

conar

1-eaf ilkom K-

(min)

conat

2-eaf ilkom K-

(win)

conac

3-eaf ilkom K-

(sin)

conad

4-eaf ilkom K-

(cin)

conav

Tegisa trenda

conas

Levgasa trenda

conan

Tuvar- trenda

conamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

conayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

conayal

3-eaf ilkom T-

(in)

conayar

1-eaf ilkom K-

(min)

conayat

2-eaf ilkom K-

(win)

conayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

conayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

conayav

Tegisa- trenda

conayas

Levgasa trenda

conayan

Tuvar- trenda

conayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

conatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

conatal

3-eaf ilkom T-

(in)

conatar

1-eaf ilkom K-

(min)

conatat

2-eaf ilkom K-

(win)

conatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

conatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

conatav

Tegisa trenda

conatas

Levgasa trenda

conatan

Tuvar- trenda

conatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

comaraconara

comácongé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | -ná sokudas


QR Code
QR Code con_a (generated for current page)