Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tacokesí


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tacokesí ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ta.ʃo.ke.'si\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : créer des fantasmes chez

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2012

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TACOKE

Zaeya (radical)

TACOKESI

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-sí

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tacokesí

2-eaf ilkom T-

(rin)

tacokesil

3-eaf ilkom T-

(in)

tacokesir

1-eaf ilkom K-

(min)

tacokesit

2-eaf ilkom K-

(win)

tacokesic

3-eaf ilkom K-

(sin)

tacokesid

4-eaf ilkom K-

(cin)

tacokesiv

Tegisa trenda

tacokesis

Levgasa trenda

tacokesin

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tacokesiyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

tacokesiyil

3-eaf ilkom T-

(in)

tacokesiyir

1-eaf ilkom K-

(min)

tacokesiyit

2-eaf ilkom K-

(win)

tacokesiyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

tacokesiyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

tacokesiyiv

Tegisa- trenda

tacokesiyis

Levgasa trenda

tacokesiyin

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tacokesití

2-eaf ilkom T-

(rin)

tacokesitil

3-eaf ilkom T-

(in)

tacokesitir

1-eaf ilkom K-

(min)

tacokesitit

2-eaf ilkom K-

(win)

tacokesitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

tacokesitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

tacokesitiv

Tegisa trenda

tacokesitis

Levgasa trenda

tacokesitin

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tacokesaftacukaf

tutacedátadlé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tanmukodaf gray va ayik

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -sí radimostan | -sí sokudas


QR Code
QR Code tacokes_i (generated for current page)