Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tawanteyá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tawanteyá ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir pestaleraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ta.wan.te.'ja\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : pratiquer le brûlis

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2006

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

TAWANTEYA

Zaeya (radical)

TAWANTEYA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-anteyá

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tawanteyá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tawanteyal

3-eaf ilkom T-

(in)

tawanteyar

1-eaf ilkom K-

(min)

tawanteyat

2-eaf ilkom K-

(win)

tawanteyac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tawanteyad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tawanteyav

Tegisa trenda

tawanteyas

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tawanteyayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tawanteyayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tawanteyayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tawanteyayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tawanteyayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tawanteyayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tawanteyayav

Tegisa- trenda

tawanteyayas

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tawanteyatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tawanteyatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tawanteyatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tawanteyatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tawanteyatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tawanteyatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tawanteyatav

Tegisa trenda

tawanteyatas

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tawamiduropiktawanteyara

taulétcadé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : M-Gray va ayategira

Loma : Pestaleraf gray | FR kalav- | -anteyá radimostan | -yá sokudas


QR Code
QR Code tawantey_a (generated for current page)