Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tcastawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tcastawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tʃas.ta.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : s'éparpiller, se disperser

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2006

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

TCASTA

Zaeya (radical)

TCASTAWE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tcastawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tcastawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tcastawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tcastawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tcastawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tcastawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tcastawev

Tegisa trenda

tcastawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tcastaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tcastaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tcastaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tcastaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tcastaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tcastaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tcastaweyev

Tegisa- trenda

tcastaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tcastaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tcastawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tcastaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tcastawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tcastawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tcastaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tcastawetev

Tegisa trenda

tcastawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tcastaratcastawera

tcadétutcazawé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tcastaw_e (generated for current page)