Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tugodjá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tugodjá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va godjuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir godjaf ik loon godjaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.gɔd.'ʒa\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : donner vigueur à, renforcer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

GODJA

Zaeya (radical)

TUGODJA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugodjá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugodjal

3-eaf ilkom T-

(in)

tugodjar

1-eaf ilkom K-

(min)

tugodjat

2-eaf ilkom K-

(win)

tugodjac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugodjad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugodjav

Tegisa trenda

tugodjas

Levgasa trenda

tugodjan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugodjayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugodjayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tugodjayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tugodjayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tugodjayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugodjayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugodjayav

Tegisa- trenda

tugodjayas

Levgasa trenda

tugodjayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugodjatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugodjatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tugodjatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tugodjatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tugodjatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugodjatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugodjatav

Tegisa trenda

tugodjatas

Levgasa trenda

tugodjatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tugodevrátugojá

tugodevrágogolá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -djá sokudas


QR Code
QR Code tugodj_a (generated for current page)