Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tulaviawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tulaviawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir laviaf ik loon laviaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.la.vi.a.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • englava : appear
  • espanava : aparecer
  • francava : devenir apparent, apparaître
  • germanava : erscheinen
  • italiava : apparire
  • magyarava : feltűnik
  • nederlandava : verschijnen
  • niponava : arawareru ( 現れる )
  • portugalava : aparecer
  • rossiava : являться
  • suomiava : ilmestyä ; ilmaantua
  • sverigava : synas

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Luce Vergneaux : “Va rin albapá ise doné toltulaviaweteson.” (Sebura ~ 2019) 😎
  • Luce Vergneaux : “Mu win galpé da lisutkafa afeda tulaviawed koe winafa razeka.” (Estu Kum Zadaya Isu Afeda ~ 2017) 😎

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

LAVIA

Zaeya (radical)

TULAVIAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tulaviawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tulaviawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tulaviawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tulaviawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tulaviawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tulaviawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tulaviawev

Tegisa trenda

tulaviawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tulaviaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tulaviaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tulaviaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tulaviaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tulaviaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tulaviaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tulaviaweyev

Tegisa- trenda

tulaviaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tulaviaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tulaviawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tulaviaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tulaviawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tulaviawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tulaviaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tulaviawetev

Tegisa trenda

tulaviawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tulaviaratulebá

laviútulaviá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | DE kalav- | EN kalav- | ES kalav- | FI kalav- | HU kalav- | IT kalav- | JA kalav- | NL kalav- | PT kalav- | RU kalav- | SV kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tulaviaw_e (generated for current page)