Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuyarlá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuyarlá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va yarluca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir yarlaf ik loon yarlaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.jar.'la\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : renchérir, mettre hors de prix

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

YARLA

Zaeya (radical)

TUYARLA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuyarlá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuyarlal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuyarlar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuyarlat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuyarlac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuyarlad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuyarlav

Tegisa trenda

tuyarlas

Levgasa trenda

tuyarlan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuyarlayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuyarlayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuyarlayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuyarlayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuyarlayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuyarlayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuyarlayav

Tegisa- trenda

tuyarlayas

Levgasa trenda

tuyarlayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuyarlatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuyarlatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuyarlatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuyarlatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuyarlatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuyarlatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuyarlatav

Tegisa trenda

tuyarlatas

Levgasa trenda

tuyarlatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuyalestawétuyarlara

yargadáyartesí

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -rlá sokudas


QR Code
QR Code tuyarl_a (generated for current page)