Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/9/9dda8c7a31031cf4f3fc0f2f807db026.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/9/9dda8c7a31031cf4f3fc0f2f807db026.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/9/9dda8c7a31031cf4f3fc0f2f807db026.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Abdigildé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Abdigildé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ab.di.gil.'de\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : entendre par avance

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

ABDIGILDE

Zaeya (radical)

ABDIGILDE

Abduosta (prefix)

abdi-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

abdigildé

2-eaf ilkom T-

(rin)

abdigildel

3-eaf ilkom T-

(in)

abdigilder

1-eaf ilkom K-

(min)

abdigildet

2-eaf ilkom K-

(win)

abdigildec

3-eaf ilkom K-

(sin)

abdigilded

4-eaf ilkom K-

(cin)

abdigildev

Tegisa trenda

abdigildes

Levgasa trenda

abdigilden

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

abdigildeyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

abdigildeyel

3-eaf ilkom T-

(in)

abdigildeyer

1-eaf ilkom K-

(min)

abdigildeyet

2-eaf ilkom K-

(win)

abdigildeyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

abdigildeyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

abdigildeyev

Tegisa- trenda

abdigildeyes

Levgasa trenda

abdigildeyen

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

abdigildeté

2-eaf ilkom T-

(rin)

abdigildetel

3-eaf ilkom T-

(in)

abdigildeter

1-eaf ilkom K-

(min)

abdigildetet

2-eaf ilkom K-

(win)

abdigildetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

abdigildeted

4-eaf ilkom K-

(cin)

abdigildetev

Tegisa trenda

abdigildetes

Levgasa trenda

abdigildeten

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

abdigíabdigluyá

abdigíabdigluyá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tanmukodaf pestaleraf gray

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | abdi- abduostan | -ldé sokudas


QR Code
QR Code abdigild_e (generated for current page)