Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Abdivodá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Abdivodá ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

lozolonaf dam

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ab.di.vo.'da\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • englava : prevail
  • espanava : prevalecer
  • francava : prévaloir
  • germanava : den Sieg davontragen
  • polskava : przeważać

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Damien Etcheverry : “Bam, remi konaka safta, eaftacapa dene ayafa ervolia abdivodayar Ba bareaf viel ke anyusteaf taelcek, ervokiraf gu wed dem gemaf uul, pu yone meropatane sane dakteyé da va Xipehuz tisikeem ant fu lyumayá, pokoleson va vilara va budaxara awisa kev ageltuc” (J.-H. Rosny Aîné ~ Xipehuz tisik ~ malfrancav- 2014) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kali 2018, bat gray tiyir tanmukodaf. Daletoe, tuvarara skuwer kan vas volsu va.

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

ABDIVODA

Zaeya (radical)

ABDIVODA

Abduosta (prefix)

abdi-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

abdivodá

2-eaf ilkom T-

(rin)

abdivodal

3-eaf ilkom T-

(in)

abdivodar

1-eaf ilkom K-

(min)

abdivodat

2-eaf ilkom K-

(win)

abdivodac

3-eaf ilkom K-

(sin)

abdivodad

4-eaf ilkom K-

(cin)

abdivodav

Tegisa trenda

abdivodas

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

abdivodayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

abdivodayal

3-eaf ilkom T-

(in)

abdivodayar

1-eaf ilkom K-

(min)

abdivodayat

2-eaf ilkom K-

(win)

abdivodayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

abdivodayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

abdivodayav

Tegisa- trenda

abdivodayas

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

abdivodatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

abdivodatal

3-eaf ilkom T-

(in)

abdivodatar

1-eaf ilkom K-

(min)

abdivodatat

2-eaf ilkom K-

(win)

abdivodatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

abdivodatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

abdivodatav

Tegisa trenda

abdivodatas

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

abdiviláabdiwa

abdivewáabdiwá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | DE kalav- | EN kalav- | ES kalav- | PL kalav- | abdi- abduostan | -dá sokudas


QR Code
QR Code abdivod_a (generated for current page)