Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Ailké


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Ailké ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \a.il.'ke\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • catalava : batejar
  • germanava : taufen
  • englava : baptize (to)
  • espanava : bautizar
  • francava : baptiser
  • magyarava : keresztel
  • italiava : battezzare
  • nederlandava : dopen
  • portugalava : batizar
  • sverigava : döpa

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

AILKE

Zaeya (radical)

AILKE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

ailké

2-eaf ilkom T-

(rin)

ailkel

3-eaf ilkom T-

(in)

ailker

1-eaf ilkom K-

(min)

ailket

2-eaf ilkom K-

(win)

ailkec

3-eaf ilkom K-

(sin)

ailked

4-eaf ilkom K-

(cin)

ailkev

Tegisa trenda

ailkes

Levgasa trenda

ailken

Tuvar- trenda

ailkemb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

ailkeyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

ailkeyel

3-eaf ilkom T-

(in)

ailkeyer

1-eaf ilkom K-

(min)

ailkeyet

2-eaf ilkom K-

(win)

ailkeyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

ailkeyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

ailkeyev

Tegisa- trenda

ailkeyes

Levgasa trenda

ailkeyen

Tuvar- trenda

ailkeyemb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

ailketé

2-eaf ilkom T-

(rin)

ailketel

3-eaf ilkom T-

(in)

ailketer

1-eaf ilkom K-

(min)

ailketet

2-eaf ilkom K-

(win)

ailketec

3-eaf ilkom K-

(sin)

ailketed

4-eaf ilkom K-

(cin)

ailketev

Tegisa trenda

ailketes

Levgasa trenda

ailketen

Tuvar- trenda

ailketemb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

agzoneailkenik

agvundútuailtá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | CA kalav- | DE kalav- | EN kalav- | ES kalav- | FR kalav- | HU kalav- | IT kalav- | NL kalav- | PT kalav- | SV kalav- | -lké sokudas


QR Code
QR Code ailk_e (generated for current page)