Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Decitdecitá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Decitdecitá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \de.ʃit.de.ʃi.'ta\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : faire mille par mille

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

DECITDECITA

Zaeya (radical)

DECITDECITA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

decitdecitá

2-eaf ilkom T-

(rin)

decitdecital

3-eaf ilkom T-

(in)

decitdecitar

1-eaf ilkom K-

(min)

decitdecitat

2-eaf ilkom K-

(win)

decitdecitac

3-eaf ilkom K-

(sin)

decitdecitad

4-eaf ilkom K-

(cin)

decitdecitav

Tegisa trenda

decitdecitas

Levgasa trenda

decitdecitan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

decitdecitayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

decitdecitayal

3-eaf ilkom T-

(in)

decitdecitayar

1-eaf ilkom K-

(min)

decitdecitayat

2-eaf ilkom K-

(win)

decitdecitayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

decitdecitayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

decitdecitayav

Tegisa- trenda

decitdecitayas

Levgasa trenda

decitdecitayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

decitdecitatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

decitdecitatal

3-eaf ilkom T-

(in)

decitdecitatar

1-eaf ilkom K-

(min)

decitdecitatat

2-eaf ilkom K-

(win)

decitdecitatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

decitdecitatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

decitdecitatav

Tegisa trenda

decitdecitatas

Levgasa trenda

decitdecitatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

decitdecitafdecitor

decenádeé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -tá sokudas


QR Code
QR Code decitdecit_a (generated for current page)