Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Dimaklé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Dimaklé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \dim.ak.'le\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : abandonner sa contestation de

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

DIMAKLE

Zaeya (radical)

DIMAKLE

Abduosta (prefix)

dim-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dimaklé

2-eaf ilkom T-

(rin)

dimaklel

3-eaf ilkom T-

(in)

dimakler

1-eaf ilkom K-

(min)

dimaklet

2-eaf ilkom K-

(win)

dimaklec

3-eaf ilkom K-

(sin)

dimakled

4-eaf ilkom K-

(cin)

dimaklev

Tegisa trenda

dimakles

Levgasa trenda

dimaklen

Tuvar- trenda

dimaklemb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dimakleyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

dimakleyel

3-eaf ilkom T-

(in)

dimakleyer

1-eaf ilkom K-

(min)

dimakleyet

2-eaf ilkom K-

(win)

dimakleyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

dimakleyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

dimakleyev

Tegisa- trenda

dimakleyes

Levgasa trenda

dimakleyen

Tuvar- trenda

dimakleyemb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dimakleté

2-eaf ilkom T-

(rin)

dimakletel

3-eaf ilkom T-

(in)

dimakleter

1-eaf ilkom K-

(min)

dimakletet

2-eaf ilkom K-

(win)

dimakletec

3-eaf ilkom K-

(sin)

dimakleted

4-eaf ilkom K-

(cin)

dimakletev

Tegisa trenda

dimakletes

Levgasa trenda

dimakleten

Tuvar- trenda

dimakletemb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

dimondimaotcé

diluxádimaotcé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf goleraf gray

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | dim- abduostan | -klé sokudas


QR Code
QR Code dimakl_e (generated for current page)