Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Dimbenplekú


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Dimbenplekú ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \dim.bɛnp.le.'ku\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : annuler l'ordre de

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

DIMBENPLEKU

Zaeya (radical)

DIMBENPLEKU

Abduosta (prefix)

dim-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dimbenplekú

2-eaf ilkom T-

(rin)

dimbenplekul

3-eaf ilkom T-

(in)

dimbenplekur

1-eaf ilkom K-

(min)

dimbenplekut

2-eaf ilkom K-

(win)

dimbenplekuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

dimbenplekud

4-eaf ilkom K-

(cin)

dimbenplekuv

Tegisa trenda

dimbenplekus

Levgasa trenda

dimbenplekun

Tuvar- trenda

dimbenplekumb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dimbenplekuyú

2-eaf ilkom T-

(rin)

dimbenplekuyul

3-eaf ilkom T-

(in)

dimbenplekuyur

1-eaf ilkom K-

(min)

dimbenplekuyut

2-eaf ilkom K-

(win)

dimbenplekuyuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

dimbenplekuyud

4-eaf ilkom K-

(cin)

dimbenplekuyuv

Tegisa- trenda

dimbenplekuyus

Levgasa trenda

dimbenplekuyun

Tuvar- trenda

dimbenplekuyumb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dimbenplekutú

2-eaf ilkom T-

(rin)

dimbenplekutul

3-eaf ilkom T-

(in)

dimbenplekutur

1-eaf ilkom K-

(min)

dimbenplekutut

2-eaf ilkom K-

(win)

dimbenplekutuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

dimbenplekutud

4-eaf ilkom K-

(cin)

dimbenplekutuv

Tegisa trenda

dimbenplekutus

Levgasa trenda

dimbenplekutun

Tuvar- trenda

dimbenplekutumb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

dimaytcúdimbetá

dimaykádimbetá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | dim- abduostan | -kú sokudas


QR Code
QR Code dimbenplek_u (generated for current page)