Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Dimdeswá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Dimdeswá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \dim.de.'swa\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : redonner, restituer, rendre

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

DIMDESWA

Zaeya (radical)

DIMDESWA

Abduosta (prefix)

dim-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dimdeswá

2-eaf ilkom T-

(rin)

dimdeswal

3-eaf ilkom T-

(in)

dimdeswar

1-eaf ilkom K-

(min)

dimdeswat

2-eaf ilkom K-

(win)

dimdeswac

3-eaf ilkom K-

(sin)

dimdeswad

4-eaf ilkom K-

(cin)

dimdeswav

Tegisa trenda

dimdeswas

Levgasa trenda

dimdeswan

Tuvar- trenda

dimdeswamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dimdeswayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

dimdeswayal

3-eaf ilkom T-

(in)

dimdeswayar

1-eaf ilkom K-

(min)

dimdeswayat

2-eaf ilkom K-

(win)

dimdeswayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

dimdeswayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

dimdeswayav

Tegisa- trenda

dimdeswayas

Levgasa trenda

dimdeswayan

Tuvar- trenda

dimdeswayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dimdeswatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

dimdeswatal

3-eaf ilkom T-

(in)

dimdeswatar

1-eaf ilkom K-

(min)

dimdeswatat

2-eaf ilkom K-

(win)

dimdeswatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

dimdeswatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

dimdeswatav

Tegisa trenda

dimdeswatas

Levgasa trenda

dimdeswatan

Tuvar- trenda

dimdeswatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

dimdeédimdí

dimdeédimdí

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | dim- abduostan | -swá sokudas


QR Code
QR Code dimdesw_a (generated for current page)