Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Dimelakí


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Dimelakí ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir pestaleraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \di.me.la.'ki\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : reculer (sur un animal)

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

DIMELAKI

Zaeya (radical)

DIMELAKI

Abduosta (prefix)

dime-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dimelakí

2-eaf ilkom T-

(rin)

dimelakil

3-eaf ilkom T-

(in)

dimelakir

1-eaf ilkom K-

(min)

dimelakit

2-eaf ilkom K-

(win)

dimelakic

3-eaf ilkom K-

(sin)

dimelakid

4-eaf ilkom K-

(cin)

dimelakiv

Tegisa trenda

dimelakis

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dimelakiyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

dimelakiyil

3-eaf ilkom T-

(in)

dimelakiyir

1-eaf ilkom K-

(min)

dimelakiyit

2-eaf ilkom K-

(win)

dimelakiyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

dimelakiyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

dimelakiyiv

Tegisa- trenda

dimelakiyis

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dimelakití

2-eaf ilkom T-

(rin)

dimelakitil

3-eaf ilkom T-

(in)

dimelakitir

1-eaf ilkom K-

(min)

dimelakitit

2-eaf ilkom K-

(win)

dimelakitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

dimelakitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

dimelakitiv

Tegisa trenda

dimelakitis

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

dimelagdádimelaní

dimegrablédimelaní

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : ikagray va liziwera

Loma : Pestaleraf gray | FR kalav- | dime- abduostan | -kí sokudas


QR Code
QR Code dimelak_i (generated for current page)