Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Dimexowá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Dimexowá ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir pestaleraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \di.me.xo.'wa\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : se pencher, se renverser en arrière

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2014

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

DIMEXOWA

Zaeya (radical)

DIMEXOWA

Abduosta (prefix)

dime-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dimexowá

2-eaf ilkom T-

(rin)

dimexowal

3-eaf ilkom T-

(in)

dimexowar

1-eaf ilkom K-

(min)

dimexowat

2-eaf ilkom K-

(win)

dimexowac

3-eaf ilkom K-

(sin)

dimexowad

4-eaf ilkom K-

(cin)

dimexowav

Tegisa trenda

dimexowas

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dimexowayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

dimexowayal

3-eaf ilkom T-

(in)

dimexowayar

1-eaf ilkom K-

(min)

dimexowayat

2-eaf ilkom K-

(win)

dimexowayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

dimexowayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

dimexowayav

Tegisa- trenda

dimexowayas

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dimexowatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

dimexowatal

3-eaf ilkom T-

(in)

dimexowatar

1-eaf ilkom K-

(min)

dimexowatat

2-eaf ilkom K-

(win)

dimexowatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

dimexowatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

dimexowatav

Tegisa trenda

dimexowatas

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

dimewelvédimeyaxa

dimewelvédimatrí

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tirkafa M-Gray

Loma : Pestaleraf gray | FR kalav- | dime- abduostan | -wá sokudas


QR Code
QR Code dimexow_a (generated for current page)