Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Dimvogá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Dimvogá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \dim.vo.'ga\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : abjurer, se délier de

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Elisabeth Rovall : “Kot yoy dimvogayar Sin kaliyid va coba al wiyid.” (Victor Hugo ~ Claude Gueux ( Claude Jastrik ) ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1984

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

DIMVOGA

Zaeya (radical)

DIMVOGA

Abduosta (prefix)

dim-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dimvogá

2-eaf ilkom T-

(rin)

dimvogal

3-eaf ilkom T-

(in)

dimvogar

1-eaf ilkom K-

(min)

dimvogat

2-eaf ilkom K-

(win)

dimvogac

3-eaf ilkom K-

(sin)

dimvogad

4-eaf ilkom K-

(cin)

dimvogav

Tegisa trenda

dimvogas

Levgasa trenda

dimvogan

Tuvar- trenda

dimvogamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dimvogayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

dimvogayal

3-eaf ilkom T-

(in)

dimvogayar

1-eaf ilkom K-

(min)

dimvogayat

2-eaf ilkom K-

(win)

dimvogayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

dimvogayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

dimvogayav

Tegisa- trenda

dimvogayas

Levgasa trenda

dimvogayan

Tuvar- trenda

dimvogayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dimvogatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

dimvogatal

3-eaf ilkom T-

(in)

dimvogatar

1-eaf ilkom K-

(min)

dimvogatat

2-eaf ilkom K-

(win)

dimvogatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

dimvogatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

dimvogatav

Tegisa trenda

dimvogatas

Levgasa trenda

dimvogatan

Tuvar- trenda

dimvogatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

dimviládimvoné

dimviládimvoné

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf goleraf gray

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | dim- abduostan | -gá sokudas


QR Code
QR Code dimvog_a (generated for current page)