Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Diremsú


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Diremsú ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Fistuné va lakiba ik lapiba valev brava

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \di.rɛm.'su\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • esperantoava : parki ŝirmante
  • francava : garer (sous un abri)
  • italiava : parcheggiarsi

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Luce Vergneaux : “Stasik va ban direm ape va in batinde al diremsur ta kaliafa otcera.” (Gin Kotlú ~ 2017) 😎

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

DIREMSU

Zaeya (radical)

DIREMSU

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-sú

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

diremsú

2-eaf ilkom T-

(rin)

diremsul

3-eaf ilkom T-

(in)

diremsur

1-eaf ilkom K-

(min)

diremsut

2-eaf ilkom K-

(win)

diremsuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

diremsud

4-eaf ilkom K-

(cin)

diremsuv

Tegisa trenda

diremsus

Levgasa trenda

diremsun

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

diremsuyú

2-eaf ilkom T-

(rin)

diremsuyul

3-eaf ilkom T-

(in)

diremsuyur

1-eaf ilkom K-

(min)

diremsuyut

2-eaf ilkom K-

(win)

diremsuyuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

diremsuyud

4-eaf ilkom K-

(cin)

diremsuyuv

Tegisa- trenda

diremsuyus

Levgasa trenda

diremsuyun

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

diremsutú

2-eaf ilkom T-

(rin)

diremsutul

3-eaf ilkom T-

(in)

diremsutur

1-eaf ilkom K-

(min)

diremsutut

2-eaf ilkom K-

(win)

diremsutuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

diremsutud

4-eaf ilkom K-

(cin)

diremsutuv

Tegisa trenda

diremsutus

Levgasa trenda

diremsutun

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

diremorkdiremuk

dirbúdirgá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | IT kalav- | -sú radimostan | -msú sokudas


QR Code
QR Code direms_u (generated for current page)