Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Divé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Divé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \dv.'e\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : expliquer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Sabrina Benkelloun : “In pu jin va guyundera ke tolnagum, milaf dam betar, al diver ise al juiker : ?” (Octave Mirbeau ~ Pone ke mawakwikya ~ malfrancav- 2012) klita ke kotavaxa
  • Bruno Cordelier : “Bira kadime bata drakafa anamba tir vumeltafa, ise konaka ewala, dem divepatectafa aala, va disuk sofelber.” (Jules Verne ~ Tarlesikeem ke Bounty tota ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa
  • Sabrina Benkelloun : “Va otama ke batakikeem pulvir ise va ticfisa frayesuca ke cug susik diver ; aze, afton mepebuson, kalir da va sin kal vo di grudimstar, milmuson va intafa grutera va flovopa ( sokarolana gan kot ebeltik ), ise gu jaxadara ke oretlik, va bettan voldjuprop” (Prosper Mérimée ~ Tamango ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

DIVE

Zaeya (radical)

DIVE

Abduosta (prefix)

div-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

divé

2-eaf ilkom T-

(rin)

divel

3-eaf ilkom T-

(in)

diver

1-eaf ilkom K-

(min)

divet

2-eaf ilkom K-

(win)

divec

3-eaf ilkom K-

(sin)

dived

4-eaf ilkom K-

(cin)

divev

Tegisa trenda

dives

Levgasa trenda

diven

Tuvar- trenda

divemb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

diveyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

diveyel

3-eaf ilkom T-

(in)

diveyer

1-eaf ilkom K-

(min)

diveyet

2-eaf ilkom K-

(win)

diveyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

diveyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

diveyev

Tegisa- trenda

diveyes

Levgasa trenda

diveyen

Tuvar- trenda

diveyemb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

diveté

2-eaf ilkom T-

(rin)

divetel

3-eaf ilkom T-

(in)

diveter

1-eaf ilkom K-

(min)

divetet

2-eaf ilkom K-

(win)

divetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

diveted

4-eaf ilkom K-

(cin)

divetev

Tegisa trenda

divetes

Levgasa trenda

diveten

Tuvar- trenda

divetemb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

divdomanafdiveavaf

divdomátudivedjá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf goleraf gray

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | div- abduostan | -vé sokudas


QR Code
QR Code div_e (generated for current page)