Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Divflí


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Divflí ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \dv.'fli\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : révoquer, démettre, virer de son poste

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2018

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

DIVFLI

Zaeya (radical)

DIVFLI

Abduosta (prefix)

div-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

divflí

2-eaf ilkom T-

(rin)

divflil

3-eaf ilkom T-

(in)

divflir

1-eaf ilkom K-

(min)

divflit

2-eaf ilkom K-

(win)

divflic

3-eaf ilkom K-

(sin)

divflid

4-eaf ilkom K-

(cin)

divfliv

Tegisa trenda

divflis

Levgasa trenda

divflin

Tuvar- trenda

divflimb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

divfliyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

divfliyil

3-eaf ilkom T-

(in)

divfliyir

1-eaf ilkom K-

(min)

divfliyit

2-eaf ilkom K-

(win)

divfliyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

divfliyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

divfliyiv

Tegisa- trenda

divfliyis

Levgasa trenda

divfliyin

Tuvar- trenda

divfliyimb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

divflití

2-eaf ilkom T-

(rin)

divflitil

3-eaf ilkom T-

(in)

divflitir

1-eaf ilkom K-

(min)

divflitit

2-eaf ilkom K-

(win)

divflitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

divflitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

divflitiv

Tegisa trenda

divflitis

Levgasa trenda

divflitin

Tuvar- trenda

divflitimb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

divdomarakdivlavarak

basnoldáepitá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | div- abduostan | -vflí sokudas


QR Code
QR Code divfl_i (generated for current page)