Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Divgí


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Divgí ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Mali ref gemelt mea do

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \div.'gi\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • catalunyava : abandonar
  • englava : abandon
  • francava : se séparer de, laisser, abandonner, lâcher
  • germanava : zurücklassen
  • magyarava : olló
  • maliava : fli, bla
  • turkava : bırakmak

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Luce Vergneaux : “Va sint divgitit arti bare !” (Ticak Ke Barcouda ~ 2017) 😎

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2013

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

DIVGI

Zaeya (radical)

DIVGI

Abduosta (prefix)

div-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

divgí

2-eaf ilkom T-

(rin)

divgil

3-eaf ilkom T-

(in)

divgir

1-eaf ilkom K-

(min)

divgit

2-eaf ilkom K-

(win)

divgic

3-eaf ilkom K-

(sin)

divgid

4-eaf ilkom K-

(cin)

divgiv

Tegisa trenda

divgis

Levgasa trenda

divgin

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

divgiyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

divgiyil

3-eaf ilkom T-

(in)

divgiyir

1-eaf ilkom K-

(min)

divgiyit

2-eaf ilkom K-

(win)

divgiyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

divgiyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

divgiyiv

Tegisa- trenda

divgiyis

Levgasa trenda

divgiyin

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

divgití

2-eaf ilkom T-

(rin)

divgitil

3-eaf ilkom T-

(in)

divgitir

1-eaf ilkom K-

(min)

divgitit

2-eaf ilkom K-

(win)

divgitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

divgitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

divgitiv

Tegisa trenda

divgitis

Levgasa trenda

divgitin

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

divgaeládivgimá

divgabesikidivgluyá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | CA kalav- | DE kalav- | EN kalav- | TR kalav- | div- abduostan | -vgí sokudas


QR Code
QR Code divg_i (generated for current page)