Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Divlaumá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Divlaumá ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir pestaleraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \div.la.u.'ma\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : s'accroître, s'étendre

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

DIVLAUMA

Zaeya (radical)

DIVLAUMA

Abduosta (prefix)

div-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

divlaumá

2-eaf ilkom T-

(rin)

divlaumal

3-eaf ilkom T-

(in)

divlaumar

1-eaf ilkom K-

(min)

divlaumat

2-eaf ilkom K-

(win)

divlaumac

3-eaf ilkom K-

(sin)

divlaumad

4-eaf ilkom K-

(cin)

divlaumav

Tegisa trenda

divlaumas

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

divlaumayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

divlaumayal

3-eaf ilkom T-

(in)

divlaumayar

1-eaf ilkom K-

(min)

divlaumayat

2-eaf ilkom K-

(win)

divlaumayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

divlaumayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

divlaumayav

Tegisa- trenda

divlaumayas

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

divlaumatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

divlaumatal

3-eaf ilkom T-

(in)

divlaumatar

1-eaf ilkom K-

(min)

divlaumatat

2-eaf ilkom K-

(win)

divlaumatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

divlaumatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

divlaumatav

Tegisa trenda

divlaumatas

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

divlapúdivlaumanaf

divlankédivlizé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : ar meropulan M-Gray

Loma : Pestaleraf gray | FR kalav- | div- abduostan | -má sokudas


QR Code
QR Code divlaum_a (generated for current page)