Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Divnové


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Divnové ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \div.no.'ve\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : retirer la permission de

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

DIVNOVE

Zaeya (radical)

DIVNOVE

Abduosta (prefix)

div-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

divnové

2-eaf ilkom T-

(rin)

divnovel

3-eaf ilkom T-

(in)

divnover

1-eaf ilkom K-

(min)

divnovet

2-eaf ilkom K-

(win)

divnovec

3-eaf ilkom K-

(sin)

divnoved

4-eaf ilkom K-

(cin)

divnovev

Tegisa trenda

divnoves

Levgasa trenda

divnoven

Tuvar- trenda

divnovemb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

divnoveyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

divnoveyel

3-eaf ilkom T-

(in)

divnoveyer

1-eaf ilkom K-

(min)

divnoveyet

2-eaf ilkom K-

(win)

divnoveyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

divnoveyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

divnoveyev

Tegisa- trenda

divnoveyes

Levgasa trenda

divnoveyen

Tuvar- trenda

divnoveyemb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

divnoveté

2-eaf ilkom T-

(rin)

divnovetel

3-eaf ilkom T-

(in)

divnoveter

1-eaf ilkom K-

(min)

divnovetet

2-eaf ilkom K-

(win)

divnovetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

divnoveted

4-eaf ilkom K-

(cin)

divnovetev

Tegisa trenda

divnovetes

Levgasa trenda

divnoveten

Tuvar- trenda

divnovetemb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

divnedídivoksé

divnedídivoksé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | div- abduostan | -vé sokudas


QR Code
QR Code divnov_e (generated for current page)