Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Divplatí


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Divplatí ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \div.p.la.'ti\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : expulser, rejeter

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Damien Etcheverry : “ Baba Yaga va yikya divplatir voxe abdida va tuveli dimbuder, va oria dem lujaf iteem narir aze ben otsa ke peya levrumkar aze ko nuba ke Vasilisa plekur : - Batse, va tey tori nazbeik ke rinafa vangadikya, naril ?” (Aleksandr Afanasyev ~ Vasilisa Listapya ~ malrossiav- 2004) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

DIVPLATI

Zaeya (radical)

DIVPLATI

Abduosta (prefix)

div-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

divplatí

2-eaf ilkom T-

(rin)

divplatil

3-eaf ilkom T-

(in)

divplatir

1-eaf ilkom K-

(min)

divplatit

2-eaf ilkom K-

(win)

divplatic

3-eaf ilkom K-

(sin)

divplatid

4-eaf ilkom K-

(cin)

divplativ

Tegisa trenda

divplatis

Levgasa trenda

divplatin

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

divplatiyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

divplatiyil

3-eaf ilkom T-

(in)

divplatiyir

1-eaf ilkom K-

(min)

divplatiyit

2-eaf ilkom K-

(win)

divplatiyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

divplatiyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

divplatiyiv

Tegisa- trenda

divplatiyis

Levgasa trenda

divplatiyin

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

divplatití

2-eaf ilkom T-

(rin)

divplatitil

3-eaf ilkom T-

(in)

divplatitir

1-eaf ilkom K-

(min)

divplatitit

2-eaf ilkom K-

(win)

divplatitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

divplatitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

divplatitiv

Tegisa trenda

divplatitis

Levgasa trenda

divplatitin

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

divpakudédivplekú

divpakudédivplekú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | div- abduostan | -tí sokudas


QR Code
QR Code divplat_i (generated for current page)