Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Divrozá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Divrozá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \div.ro.'za\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : évoquer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Angela Wagner : “Ise lecen va kota vula ke jinaf darekeugal jontikviele batinde al DIVROZÁ kotaf sardugal al zavzar anteyapas koe nami eke ware re kota wexa ke batyona tanda ton idul is kontega unt wan blir lieke ede sina arinton va jinaf fortey al skotcotesiyid.” (Stefan Zweig ~ Twa ke megrupenikya ~ malgermanav- 2014) klita ke kotavaxa
  • Laurent Lermigny : “» Enneris biptik kiavayar, vexe meka pinta ke inafa tila robazeyer da bat Dervinol yolt va beta setikera deneon divrozayar Wori, vanion, dumede me djumeyer da gluyara ke intaf rieteem nutiyir denarsafa, va jin kobibeyer : - Tce, weltik, koncoba dene rin” (Maurice Leblanc ~ Smilkxa ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

DIVROZA

Zaeya (radical)

DIVROZA

Abduosta (prefix)

div-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

divrozá

2-eaf ilkom T-

(rin)

divrozal

3-eaf ilkom T-

(in)

divrozar

1-eaf ilkom K-

(min)

divrozat

2-eaf ilkom K-

(win)

divrozac

3-eaf ilkom K-

(sin)

divrozad

4-eaf ilkom K-

(cin)

divrozav

Tegisa trenda

divrozas

Levgasa trenda

divrozan

Tuvar- trenda

divrozamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

divrozayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

divrozayal

3-eaf ilkom T-

(in)

divrozayar

1-eaf ilkom K-

(min)

divrozayat

2-eaf ilkom K-

(win)

divrozayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

divrozayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

divrozayav

Tegisa- trenda

divrozayas

Levgasa trenda

divrozayan

Tuvar- trenda

divrozayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

divrozatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

divrozatal

3-eaf ilkom T-

(in)

divrozatar

1-eaf ilkom K-

(min)

divrozatat

2-eaf ilkom K-

(win)

divrozatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

divrozatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

divrozatav

Tegisa trenda

divrozatas

Levgasa trenda

divrozatan

Tuvar- trenda

divrozatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

divrotídivsetiké

divrotídivsetiké

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf goleraf gray

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | div- abduostan | -zá sokudas


QR Code
QR Code divroz_a (generated for current page)