Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Doestú


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Doestú ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \do.ɛs.'tu\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : manger ensemble

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

DOESTU

Zaeya (radical)

DOESTU

Abduosta (prefix)

do-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

doestú

2-eaf ilkom T-

(rin)

doestul

3-eaf ilkom T-

(in)

doestur

1-eaf ilkom K-

(min)

doestut

2-eaf ilkom K-

(win)

doestuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

doestud

4-eaf ilkom K-

(cin)

doestuv

Tegisa trenda

doestus

Levgasa trenda

doestun

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

doestuyú

2-eaf ilkom T-

(rin)

doestuyul

3-eaf ilkom T-

(in)

doestuyur

1-eaf ilkom K-

(min)

doestuyut

2-eaf ilkom K-

(win)

doestuyuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

doestuyud

4-eaf ilkom K-

(cin)

doestuyuv

Tegisa- trenda

doestuyus

Levgasa trenda

doestuyun

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

doestutú

2-eaf ilkom T-

(rin)

doestutul

3-eaf ilkom T-

(in)

doestutur

1-eaf ilkom K-

(min)

doestutut

2-eaf ilkom K-

(win)

doestutuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

doestutud

4-eaf ilkom K-

(cin)

doestutuv

Tegisa trenda

doestutus

Levgasa trenda

doestutun

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

doerúdoestuxo

doerúdogadé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | do- abduostan | -stú sokudas


QR Code
QR Code doest_u (generated for current page)