Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Doká


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Doká ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Verdavá va ota gu sint

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \do.'ka\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • catalunyava : addicionar
  • danmarkava : addere
  • englava : add up
  • espanava : sumar
  • esperantoava : adicii
  • francava : additionner (math.)
  • germanava : addieren
  • magyarava : összead
  • malaysiava : tambah
  • nederlandava : bijtellen
  • norgava : addera ; addere
  • polskava : dodawać
  • portugalava : somar
  • skiperiava : shtoj
  • suomiava : laskea yhteen
  • sverigava : addera

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Luce Vergneaux : “Taneon dokatá. Toleon, baskatá. Bareon jonkatá. Balemeon fuxekatá.” (Patavara ~ 2018) 😎

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2016

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

DOKA

Zaeya (radical)

DOKA

Abduosta (prefix)

do-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

doká

2-eaf ilkom T-

(rin)

dokal

3-eaf ilkom T-

(in)

dokar

1-eaf ilkom K-

(min)

dokat

2-eaf ilkom K-

(win)

dokac

3-eaf ilkom K-

(sin)

dokad

4-eaf ilkom K-

(cin)

dokav

Tegisa trenda

dokas

Levgasa trenda

dokan

Tuvar- trenda

dokamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dokayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

dokayal

3-eaf ilkom T-

(in)

dokayar

1-eaf ilkom K-

(min)

dokayat

2-eaf ilkom K-

(win)

dokayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

dokayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

dokayav

Tegisa- trenda

dokayas

Levgasa trenda

dokayan

Tuvar- trenda

dokayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dokatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

dokatal

3-eaf ilkom T-

(in)

dokatar

1-eaf ilkom K-

(min)

dokatat

2-eaf ilkom K-

(win)

dokatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

dokatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

dokatav

Tegisa trenda

dokatas

Levgasa trenda

dokatan

Tuvar- trenda

dokatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

dobasstaabaská

dilkádostaá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayategira

Loma : ktp_lists | ktp_lists | ktp_lists | ktp_lists


QR Code
QR Code dok_a (generated for current page)