Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Dolzuké


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Dolzuké ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \dɔl.zu.'ke\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : riposter à, riposter contre

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Laurent Lermigny : “- Efe me, ~ Enneris biptik dolzukeyer ~ vexe rinafa mejiluca al tiur dumede foliyil, ise, anyerkon, ez rinafa disukera isu trakura, gu rinyon vodiskaf xiz dem rolafa aka dum jontika gidiskina roga, va tela smilkxa merolafa is dem voda vas anyust-kunoy fr” (Maurice Leblanc ~ Smilkxa ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

DOLZUKE

Zaeya (radical)

DOLZUKE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dolzuké

2-eaf ilkom T-

(rin)

dolzukel

3-eaf ilkom T-

(in)

dolzuker

1-eaf ilkom K-

(min)

dolzuket

2-eaf ilkom K-

(win)

dolzukec

3-eaf ilkom K-

(sin)

dolzuked

4-eaf ilkom K-

(cin)

dolzukev

Tegisa trenda

dolzukes

Levgasa trenda

dolzuken

Tuvar- trenda

dolzukemb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dolzukeyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

dolzukeyel

3-eaf ilkom T-

(in)

dolzukeyer

1-eaf ilkom K-

(min)

dolzukeyet

2-eaf ilkom K-

(win)

dolzukeyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

dolzukeyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

dolzukeyev

Tegisa- trenda

dolzukeyes

Levgasa trenda

dolzukeyen

Tuvar- trenda

dolzukeyemb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dolzuketé

2-eaf ilkom T-

(rin)

dolzuketel

3-eaf ilkom T-

(in)

dolzuketer

1-eaf ilkom K-

(min)

dolzuketet

2-eaf ilkom K-

(win)

dolzuketec

3-eaf ilkom K-

(sin)

dolzuketed

4-eaf ilkom K-

(cin)

dolzuketev

Tegisa trenda

dolzuketes

Levgasa trenda

dolzuketen

Tuvar- trenda

dolzuketemb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

dolunédolzukera

dolunédomá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf goleraf gray

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | -ké sokudas


QR Code
QR Code dolzuk_e (generated for current page)