Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Dozilí


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Dozilí ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \do.zi.'li\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : accorder, donner

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Elisabeth Rovall : “Kali 4 ke santaneaksat al DOZILÍ enide va Albin pu jin dimzilir.” (Victor Hugo ~ Claude Gueux ( Claude Jastrik ) ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

DOZILI

Zaeya (radical)

DOZILI

Abduosta (prefix)

do-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dozilí

2-eaf ilkom T-

(rin)

dozilil

3-eaf ilkom T-

(in)

dozilir

1-eaf ilkom K-

(min)

dozilit

2-eaf ilkom K-

(win)

dozilic

3-eaf ilkom K-

(sin)

dozilid

4-eaf ilkom K-

(cin)

doziliv

Tegisa trenda

dozilis

Levgasa trenda

dozilin

Tuvar- trenda

dozilimb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

doziliyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

doziliyil

3-eaf ilkom T-

(in)

doziliyir

1-eaf ilkom K-

(min)

doziliyit

2-eaf ilkom K-

(win)

doziliyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

doziliyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

doziliyiv

Tegisa- trenda

doziliyis

Levgasa trenda

doziliyin

Tuvar- trenda

doziliyimb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dozilití

2-eaf ilkom T-

(rin)

dozilitil

3-eaf ilkom T-

(in)

dozilitir

1-eaf ilkom K-

(min)

dozilitit

2-eaf ilkom K-

(win)

dozilitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

dozilitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

dozilitiv

Tegisa trenda

dozilitis

Levgasa trenda

dozilitin

Tuvar- trenda

dozilitimb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

dozgadrabaf

dozanídragé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | do- abduostan | -lí sokudas


QR Code
QR Code dozil_i (generated for current page)