Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Dwedá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Dwedá ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir pestaleraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \dwe.'da\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : grincer, couiner de façon lancinante

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Elisabeth Rovall : “Gamiafa klawa mo dwedas krafolameem zo platir.” (Katherine Mansfield ~ Matelakapa ~ malenglav- 2014) klita ke kotavaxa
  • Daniel Frot : “Arelta dwedar ine vukir.” (Albert Camus ~ Foredonesikya ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa
  • Mixail Kostov : “Kova dwedayar dum tusumajayana lima.” (Mixail Coloxov ~ Don diliodaf bost ~ malrossiav- 2008) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1989

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

DWEDA

Zaeya (radical)

DWEDA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-dá

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dwedá

2-eaf ilkom T-

(rin)

dwedal

3-eaf ilkom T-

(in)

dwedar

1-eaf ilkom K-

(min)

dwedat

2-eaf ilkom K-

(win)

dwedac

3-eaf ilkom K-

(sin)

dwedad

4-eaf ilkom K-

(cin)

dwedav

Tegisa trenda

dwedas

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dwedayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

dwedayal

3-eaf ilkom T-

(in)

dwedayar

1-eaf ilkom K-

(min)

dwedayat

2-eaf ilkom K-

(win)

dwedayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

dwedayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

dwedayav

Tegisa- trenda

dwedayas

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dwedatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

dwedatal

3-eaf ilkom T-

(in)

dwedatar

1-eaf ilkom K-

(min)

dwedatat

2-eaf ilkom K-

(win)

dwedatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

dwedatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

dwedatav

Tegisa trenda

dwedatas

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

dwédwey

dwédzané

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : M-Gray va lor ik ie

Loma : Pestaleraf gray | FR kalav- | -dá radimostan | -dá sokudas


QR Code
QR Code dwed_a (generated for current page)