Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Eliwé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Eliwé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Wetce tota ton wanca vas welma mea zidackafa vox vodjuna gu tana eliwa

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \e.li.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • catalunyava : escorar
  • englava : heel
  • francava : gîter, avoir de la bande (navig.)
  • germanava : krängen ; krengen

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Mali 2018, va bat gray gu vodarafa tuvaraxa berde paaslet. Tela tuvarara goskuwer kan vas yaz volsu va kiren gray dun tir mukodiskaf.

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2017

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

ELIWE

Zaeya (radical)

ELIWE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

eliwé

2-eaf ilkom T-

(rin)

eliwel

3-eaf ilkom T-

(in)

eliwer

1-eaf ilkom K-

(min)

eliwet

2-eaf ilkom K-

(win)

eliwec

3-eaf ilkom K-

(sin)

eliwed

4-eaf ilkom K-

(cin)

eliwev

Tegisa trenda

eliwes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

eliweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

eliweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

eliweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

eliweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

eliweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

eliweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

eliweyev

Tegisa- trenda

eliweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

eliweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

eliwetel

3-eaf ilkom T-

(in)

eliweter

1-eaf ilkom K-

(min)

eliwetet

2-eaf ilkom K-

(win)

eliwetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

eliweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

eliwetev

Tegisa trenda

eliwetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

elimucaelji

epitaguoté

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : M-Gray va tuwavawica

Loma : Gedraf gray | CA kalav- | DE kalav- | EN kalav- | -wé sokudas


QR Code
QR Code eliw_e (generated for current page)