Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Flí


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Flí ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir pestaleraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \fi\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • danmarkava : fungere
  • germanava : funktionieren
  • englava : function (to)
  • espanava : funcionar
  • suomiava : toimia
  • francava : fonctionner, marcher
  • nederlandava : functioneren
  • polskava : działać
  • portugalava : estar em exercício
  • romaniava : funcţiona
  • skiperava : funksionoj

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

FLI

Zaeya (radical)

FLI

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

flí

2-eaf ilkom T-

(rin)

flil

3-eaf ilkom T-

(in)

flir

1-eaf ilkom K-

(min)

flit

2-eaf ilkom K-

(win)

flic

3-eaf ilkom K-

(sin)

flid

4-eaf ilkom K-

(cin)

fliv

Tegisa trenda

flis

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

fliyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

fliyil

3-eaf ilkom T-

(in)

fliyir

1-eaf ilkom K-

(min)

fliyit

2-eaf ilkom K-

(win)

fliyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

fliyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

fliyiv

Tegisa- trenda

fliyis

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

flití

2-eaf ilkom T-

(rin)

flitil

3-eaf ilkom T-

(in)

flitir

1-eaf ilkom K-

(min)

flitit

2-eaf ilkom K-

(win)

flitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

flitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

flitiv

Tegisa trenda

flitis

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

flixoflisaf

tuflemawéflikoyá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : ar meropulan M-Gray

Loma : Pestaleraf gray | DA kalav- | DE kalav- | EN kalav- | ES kalav- | FI kalav- | FR kalav- | NL kalav- | PL kalav- | PT kalav- | RO kalav- | SQ kalav- | -í sokudas


QR Code
QR Code fl_i (generated for current page)