Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Froná


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Froná ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \fro.'na\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • catalava : llaminejar
  • germanava : naschen
  • englava : relish (to)
  • espanava : golosinear
  • suomiava : herkutella
  • francava : savourer, se délecter de
  • nederlandava : snoepen
  • polskava : łakomić się
  • portugalava : comer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Elisabeth Rovall : “», va gedelafa sielestura, va draydes dilgavazoratceem, va storn fronas va rebaveem gu savsaf korobutik is divulafi zveri iste ribiegafo aalxo, modovar ; va kot sutkaf azekor zanivan koe ribiegafa porma, va kota durimaca prejana is terektana ton sphinx k” (Guy de Maupassant ~ Ingaxa ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

FRONA

Zaeya (radical)

FRONA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

froná

2-eaf ilkom T-

(rin)

fronal

3-eaf ilkom T-

(in)

fronar

1-eaf ilkom K-

(min)

fronat

2-eaf ilkom K-

(win)

fronac

3-eaf ilkom K-

(sin)

fronad

4-eaf ilkom K-

(cin)

fronav

Tegisa trenda

fronas

Levgasa trenda

fronan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

fronayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

fronayal

3-eaf ilkom T-

(in)

fronayar

1-eaf ilkom K-

(min)

fronayat

2-eaf ilkom K-

(win)

fronayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

fronayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

fronayav

Tegisa- trenda

fronayas

Levgasa trenda

fronayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

fronatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

fronatal

3-eaf ilkom T-

(in)

fronatar

1-eaf ilkom K-

(min)

fronatat

2-eaf ilkom K-

(win)

fronatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

fronatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

fronatav

Tegisa trenda

fronatas

Levgasa trenda

fronatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

fromtacekfronara

froméfroyá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | CA kalav- | DE kalav- | EN kalav- | ES kalav- | FI kalav- | FR kalav- | NL kalav- | PL kalav- | PT kalav- | -ná sokudas


QR Code
QR Code fron_a (generated for current page)