Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Funté


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Funté ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \fun.'te\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : exercer, entrainer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Elisabeth Rovall : “Ise ede co-wil viele remi jontik bartiv isu viel va int funted ; koe taya kot tigid : ise abdulanic, aze radimlanic, aze talton rwodec, aze ronon rwodec !” (Guy de Maupassant ~ Cwekfixuya ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

FUNTE

Zaeya (radical)

FUNTE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

funté

2-eaf ilkom T-

(rin)

funtel

3-eaf ilkom T-

(in)

funter

1-eaf ilkom K-

(min)

funtet

2-eaf ilkom K-

(win)

funtec

3-eaf ilkom K-

(sin)

funted

4-eaf ilkom K-

(cin)

funtev

Tegisa trenda

funtes

Levgasa trenda

funten

Tuvar- trenda

funtemb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

funteyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

funteyel

3-eaf ilkom T-

(in)

funteyer

1-eaf ilkom K-

(min)

funteyet

2-eaf ilkom K-

(win)

funteyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

funteyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

funteyev

Tegisa- trenda

funteyes

Levgasa trenda

funteyen

Tuvar- trenda

funteyemb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

funteté

2-eaf ilkom T-

(rin)

funtetel

3-eaf ilkom T-

(in)

funteter

1-eaf ilkom K-

(min)

funtetet

2-eaf ilkom K-

(win)

funtetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

funteted

4-eaf ilkom K-

(cin)

funtetev

Tegisa trenda

funtetes

Levgasa trenda

funteten

Tuvar- trenda

funtetemb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

funtucafuntera

funeyáfurbá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | -nté sokudas


QR Code
QR Code funt_e (generated for current page)