Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Gamtá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Gamtá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \gam.'ta\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • catalava : connectar
  • englava : switch on (to)
  • suomiava : kytkeä
  • francava : brancher, connecter
  • magyarava : kapcsol
  • italiava : accendere
  • malayava : loncat … meloncat
  • nederlandava : aandoen
  • polskava : włączać
  • portugalava : ligar
  • rossiava : включать

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

GAMTA

Zaeya (radical)

GAMTA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

gamtá

2-eaf ilkom T-

(rin)

gamtal

3-eaf ilkom T-

(in)

gamtar

1-eaf ilkom K-

(min)

gamtat

2-eaf ilkom K-

(win)

gamtac

3-eaf ilkom K-

(sin)

gamtad

4-eaf ilkom K-

(cin)

gamtav

Tegisa trenda

gamtas

Levgasa trenda

gamtan

Tuvar- trenda

gamtamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

gamtayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

gamtayal

3-eaf ilkom T-

(in)

gamtayar

1-eaf ilkom K-

(min)

gamtayat

2-eaf ilkom K-

(win)

gamtayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

gamtayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

gamtayav

Tegisa- trenda

gamtayas

Levgasa trenda

gamtayan

Tuvar- trenda

gamtayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

gamtatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

gamtatal

3-eaf ilkom T-

(in)

gamtatar

1-eaf ilkom K-

(min)

gamtatat

2-eaf ilkom K-

(win)

gamtatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

gamtatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

gamtatav

Tegisa trenda

gamtatas

Levgasa trenda

gamtatan

Tuvar- trenda

gamtatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

gampesikgan

gampégandú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tolmukodaf gray | CA kalav- | EN kalav- | FI kalav- | FR kalav- | HU kalav- | IT kalav- | ML kalav- | NL kalav- | PL kalav- | PT kalav- | RU kalav- | -mtá sokudas


QR Code
QR Code gamt_a (generated for current page)