Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Garestá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Garestá ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir pestaleraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ga.rɛs.'ta\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : jouer, avoir du jeu, bailler

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

  • Bat ravlem ba 2008 zo fabduyur. Daretazuk tiyir : garstá

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

GARESTA

Zaeya (radical)

GARESTA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

garestá

2-eaf ilkom T-

(rin)

garestal

3-eaf ilkom T-

(in)

garestar

1-eaf ilkom K-

(min)

garestat

2-eaf ilkom K-

(win)

garestac

3-eaf ilkom K-

(sin)

garestad

4-eaf ilkom K-

(cin)

garestav

Tegisa trenda

garestas

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

garestayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

garestayal

3-eaf ilkom T-

(in)

garestayar

1-eaf ilkom K-

(min)

garestayat

2-eaf ilkom K-

(win)

garestayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

garestayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

garestayav

Tegisa- trenda

garestayas

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

garestatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

garestatal

3-eaf ilkom T-

(in)

garestatar

1-eaf ilkom K-

(min)

garestatat

2-eaf ilkom K-

(win)

garestatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

garestatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

garestatav

Tegisa trenda

garestatas

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

garestagarestasí

tugantozawégarsié

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : ar meropulan M-Gray

Loma : Pestaleraf gray | FR kalav- | -stá sokudas


QR Code
QR Code garest_a (generated for current page)