Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Garumbé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Garumbé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ga.rum.'be\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : faire une fleur, faire un cadeau à

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

GARUMBE

Zaeya (radical)

GARUMBE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

garumbé

2-eaf ilkom T-

(rin)

garumbel

3-eaf ilkom T-

(in)

garumber

1-eaf ilkom K-

(min)

garumbet

2-eaf ilkom K-

(win)

garumbec

3-eaf ilkom K-

(sin)

garumbed

4-eaf ilkom K-

(cin)

garumbev

Tegisa trenda

garumbes

Levgasa trenda

garumben

Tuvar- trenda

garumbemb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

garumbeyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

garumbeyel

3-eaf ilkom T-

(in)

garumbeyer

1-eaf ilkom K-

(min)

garumbeyet

2-eaf ilkom K-

(win)

garumbeyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

garumbeyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

garumbeyev

Tegisa- trenda

garumbeyes

Levgasa trenda

garumbeyen

Tuvar- trenda

garumbeyemb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

garumbeté

2-eaf ilkom T-

(rin)

garumbetel

3-eaf ilkom T-

(in)

garumbeter

1-eaf ilkom K-

(min)

garumbetet

2-eaf ilkom K-

(win)

garumbetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

garumbeted

4-eaf ilkom K-

(cin)

garumbetev

Tegisa trenda

garumbetes

Levgasa trenda

garumbeten

Tuvar- trenda

garumbetemb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

gartukolgarveldá

gartofégarveldá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | -mbé sokudas


QR Code
QR Code garumb_e (generated for current page)