Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Gasizá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Gasizá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ga.si.'za\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : bombarder d'obus

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

GASIZA

Zaeya (radical)

GASIZA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

gasizá

2-eaf ilkom T-

(rin)

gasizal

3-eaf ilkom T-

(in)

gasizar

1-eaf ilkom K-

(min)

gasizat

2-eaf ilkom K-

(win)

gasizac

3-eaf ilkom K-

(sin)

gasizad

4-eaf ilkom K-

(cin)

gasizav

Tegisa trenda

gasizas

Levgasa trenda

gasizan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

gasizayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

gasizayal

3-eaf ilkom T-

(in)

gasizayar

1-eaf ilkom K-

(min)

gasizayat

2-eaf ilkom K-

(win)

gasizayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

gasizayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

gasizayav

Tegisa- trenda

gasizayas

Levgasa trenda

gasizayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

gasizatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

gasizatal

3-eaf ilkom T-

(in)

gasizatar

1-eaf ilkom K-

(min)

gasizatat

2-eaf ilkom K-

(win)

gasizatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

gasizatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

gasizatav

Tegisa trenda

gasizatas

Levgasa trenda

gasizatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

gasizakigasizanaf

tugasitágastanvé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tanmukodaf gray va tegira ik ervotegira

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -zá sokudas


QR Code
QR Code gasiz_a (generated for current page)