Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Gavé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Gavé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir pestaleraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ga.'ve\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • germanava : sich verspäten
  • englava : be late (to)
  • espanava : atrasarse
  • francava : tarder, être en retard
  • magyarava : késik
  • nederlandava : achterlopen
  • polskava : spóźniać się
  • portugalava : estar atrasado

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Sabrina Benkelloun : “- Jin, kosayik, va rin boyatá : ede loon gavel Gianetto koe uvoy tigitir, nume batvielu va konak itupik dum rin olegatal enide va ino di djumaneyatal.” (Prosper Mérimée ~ Mateo Falcone ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa
  • Elisabeth Rovall : “Taneaf tenor dankasik is baritone dankasik is Healy W ya ranyeson aulon ked, vexe nogleem ke Bell W¬ ye gan kivara zo tegulapar, kivason da tcokesikeem co folir da ine gaver Holohan W¬ ye is O'Madden Burke W ye va olkoba kolanid.” (James Joyce ~ Lana gadikya ~ malenglav- 2015) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

GAVE

Zaeya (radical)

GAVE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

gavé

2-eaf ilkom T-

(rin)

gavel

3-eaf ilkom T-

(in)

gaver

1-eaf ilkom K-

(min)

gavet

2-eaf ilkom K-

(win)

gavec

3-eaf ilkom K-

(sin)

gaved

4-eaf ilkom K-

(cin)

gavev

Tegisa trenda

gaves

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

gaveyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

gaveyel

3-eaf ilkom T-

(in)

gaveyer

1-eaf ilkom K-

(min)

gaveyet

2-eaf ilkom K-

(win)

gaveyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

gaveyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

gaveyev

Tegisa- trenda

gaveyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

gaveté

2-eaf ilkom T-

(rin)

gavetel

3-eaf ilkom T-

(in)

gaveter

1-eaf ilkom K-

(min)

gavetet

2-eaf ilkom K-

(win)

gavetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

gaveted

4-eaf ilkom K-

(cin)

gavetev

Tegisa trenda

gavetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

gaveucagavenaf

tugasitawégazú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : M-Gray va ayaf sok

Loma : Pestaleraf gray | DE kalav- | EN kalav- | ES kalav- | FR kalav- | HU kalav- | NL kalav- | PL kalav- | PT kalav- | -vé sokudas


QR Code
QR Code gav_e (generated for current page)