Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Gelfú


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Gelfú ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Narí va intafa gelfa icde

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \gɛl.'fu\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • esperantoava : preni la licencion de
  • francava : prendre la licence de

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Luce Vergneaux : “Re, koe bata kotla liz va stuteopa is rivopa su gelfú ve tigí.” (Ten Gelfú ~ 2017) 😎

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1996

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

GELFU

Zaeya (radical)

GELFU

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

gelfú

2-eaf ilkom T-

(rin)

gelful

3-eaf ilkom T-

(in)

gelfur

1-eaf ilkom K-

(min)

gelfut

2-eaf ilkom K-

(win)

gelfuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

gelfud

4-eaf ilkom K-

(cin)

gelfuv

Tegisa trenda

gelfus

Levgasa trenda

gelfun

Tuvar- trenda

gelfumb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

gelfuyú

2-eaf ilkom T-

(rin)

gelfuyul

3-eaf ilkom T-

(in)

gelfuyur

1-eaf ilkom K-

(min)

gelfuyut

2-eaf ilkom K-

(win)

gelfuyuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

gelfuyud

4-eaf ilkom K-

(cin)

gelfuyuv

Tegisa- trenda

gelfuyus

Levgasa trenda

gelfuyun

Tuvar- trenda

gelfuyumb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

gelfutú

2-eaf ilkom T-

(rin)

gelfutul

3-eaf ilkom T-

(in)

gelfutur

1-eaf ilkom K-

(min)

gelfutut

2-eaf ilkom K-

(win)

gelfutuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

gelfutud

4-eaf ilkom K-

(cin)

gelfutuv

Tegisa trenda

gelfutus

Levgasa trenda

gelfutun

Tuvar- trenda

gelfutumb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

gelbesígeliná

gelberagelinanaf

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | -lfú sokudas


QR Code
QR Code gelf_u (generated for current page)