Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Gewobá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Gewobá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ge.wo.'ba\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : stipuler

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

GEWOBA

Zaeya (radical)

GEWOBA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

gewobá

2-eaf ilkom T-

(rin)

gewobal

3-eaf ilkom T-

(in)

gewobar

1-eaf ilkom K-

(min)

gewobat

2-eaf ilkom K-

(win)

gewobac

3-eaf ilkom K-

(sin)

gewobad

4-eaf ilkom K-

(cin)

gewobav

Tegisa trenda

gewobas

Levgasa trenda

gewoban

Tuvar- trenda

gewobamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

gewobayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

gewobayal

3-eaf ilkom T-

(in)

gewobayar

1-eaf ilkom K-

(min)

gewobayat

2-eaf ilkom K-

(win)

gewobayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

gewobayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

gewobayav

Tegisa- trenda

gewobayas

Levgasa trenda

gewobayan

Tuvar- trenda

gewobayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

gewobatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

gewobatal

3-eaf ilkom T-

(in)

gewobatar

1-eaf ilkom K-

(min)

gewobatat

2-eaf ilkom K-

(win)

gewobatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

gewobatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

gewobatav

Tegisa trenda

gewobatas

Levgasa trenda

gewobatan

Tuvar- trenda

gewobatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

gewarngewobara

gevágezá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | -bá sokudas


QR Code
QR Code gewob_a (generated for current page)