Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Gindé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Gindé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \gin.'de\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • catalava : tolerar
  • danmarkava : tåle
  • germanava : dulden
  • englava : endure (to)
  • espanava : tolerar
  • francava : tolérer
  • islandava : þola
  • italiava : sopportare
  • niponava : taeru
  • nederlandava : aanzien
  • norgava : tåle
  • portugalava : agüentar
  • sverigava : tåla

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

GINDE

Zaeya (radical)

GINDE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

gindé

2-eaf ilkom T-

(rin)

gindel

3-eaf ilkom T-

(in)

ginder

1-eaf ilkom K-

(min)

gindet

2-eaf ilkom K-

(win)

gindec

3-eaf ilkom K-

(sin)

ginded

4-eaf ilkom K-

(cin)

gindev

Tegisa trenda

gindes

Levgasa trenda

ginden

Tuvar- trenda

gindemb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

gindeyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

gindeyel

3-eaf ilkom T-

(in)

gindeyer

1-eaf ilkom K-

(min)

gindeyet

2-eaf ilkom K-

(win)

gindeyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

gindeyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

gindeyev

Tegisa- trenda

gindeyes

Levgasa trenda

gindeyen

Tuvar- trenda

gindeyemb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

gindeté

2-eaf ilkom T-

(rin)

gindetel

3-eaf ilkom T-

(in)

gindeter

1-eaf ilkom K-

(min)

gindetet

2-eaf ilkom K-

(win)

gindetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

gindeted

4-eaf ilkom K-

(cin)

gindetev

Tegisa trenda

gindetes

Levgasa trenda

gindeten

Tuvar- trenda

gindetemb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

gindaxogindera

gincáginelá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | CA kalav- | DA kalav- | DE kalav- | EN kalav- | ES kalav- | FR kalav- | IC kalav- | IT kalav- | JA kalav- | NL kalav- | NO kalav- | PT kalav- | SV kalav- | -ndé sokudas


QR Code
QR Code gind_e (generated for current page)