Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Ginuwé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Ginuwé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \gi.nu.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • catalava : imperi
  • danmarkava : kejserrige
  • germanava : Kaiserreich
  • englava : empire (to)
  • espanava : imperio
  • francava : reprendre, recommencer, redémarrer
  • italiava : impero
  • nederlandava : imperium
  • portugalava : império
  • sverigava : kejsardöme
  • turkava : ımparatorluk

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2015

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

GINU

Zaeya (radical)

GINUWE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

ginuwé

2-eaf ilkom T-

(rin)

ginuwel

3-eaf ilkom T-

(in)

ginuwer

1-eaf ilkom K-

(min)

ginuwet

2-eaf ilkom K-

(win)

ginuwec

3-eaf ilkom K-

(sin)

ginuwed

4-eaf ilkom K-

(cin)

ginuwev

Tegisa trenda

ginuwes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

ginuweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

ginuweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

ginuweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

ginuweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

ginuweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

ginuweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

ginuweyev

Tegisa- trenda

ginuweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

ginuweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

ginuwetel

3-eaf ilkom T-

(in)

ginuweter

1-eaf ilkom K-

(min)

ginuwetet

2-eaf ilkom K-

(win)

ginuwetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

ginuweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

ginuwetev

Tegisa trenda

ginuwetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

ginúgineva

gimawégiopú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | CA kalav- | DA kalav- | DE kalav- | EN kalav- | ES kalav- | FR kalav- | IT kalav- | NL kalav- | PT kalav- | SV kalav- | TR kalav- | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code ginuw_e (generated for current page)