Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Givá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Givá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \gi.'va\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : informer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

GIVA

Zaeya (radical)

GIVA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

givá

2-eaf ilkom T-

(rin)

gival

3-eaf ilkom T-

(in)

givar

1-eaf ilkom K-

(min)

givat

2-eaf ilkom K-

(win)

givac

3-eaf ilkom K-

(sin)

givad

4-eaf ilkom K-

(cin)

givav

Tegisa trenda

givas

Levgasa trenda

givan

Tuvar- trenda

givamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

givayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

givayal

3-eaf ilkom T-

(in)

givayar

1-eaf ilkom K-

(min)

givayat

2-eaf ilkom K-

(win)

givayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

givayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

givayav

Tegisa- trenda

givayas

Levgasa trenda

givayan

Tuvar- trenda

givayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

givatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

givatal

3-eaf ilkom T-

(in)

givatar

1-eaf ilkom K-

(min)

givatat

2-eaf ilkom K-

(win)

givatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

givatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

givatav

Tegisa trenda

givatas

Levgasa trenda

givatan

Tuvar- trenda

givatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

givagivanik

giskígiwá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | -vá sokudas


QR Code
QR Code giv_a (generated for current page)