Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Gluyawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Gluyawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \glu.ja.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : se lier, se relier (naturel.)

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2006

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

GLUYA

Zaeya (radical)

GLUYAWE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

gluyawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

gluyawel

3-eaf ilkom T-

(in)

gluyawer

1-eaf ilkom K-

(min)

gluyawet

2-eaf ilkom K-

(win)

gluyawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

gluyawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

gluyawev

Tegisa trenda

gluyawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

gluyaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

gluyaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

gluyaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

gluyaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

gluyaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

gluyaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

gluyaweyev

Tegisa- trenda

gluyaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

gluyaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

gluyawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

gluyaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

gluyawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

gluyawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

gluyaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

gluyawetev

Tegisa trenda

gluyawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

gluyaragluyawera

glubúgluyonawé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code gluyaw_e (generated for current page)