Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Graltá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Graltá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \gral.'ta\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : affermer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

GRALTA

Zaeya (radical)

GRALTA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

graltá

2-eaf ilkom T-

(rin)

graltal

3-eaf ilkom T-

(in)

graltar

1-eaf ilkom K-

(min)

graltat

2-eaf ilkom K-

(win)

graltac

3-eaf ilkom K-

(sin)

graltad

4-eaf ilkom K-

(cin)

graltav

Tegisa trenda

graltas

Levgasa trenda

graltan

Tuvar- trenda

graltamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

graltayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

graltayal

3-eaf ilkom T-

(in)

graltayar

1-eaf ilkom K-

(min)

graltayat

2-eaf ilkom K-

(win)

graltayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

graltayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

graltayav

Tegisa- trenda

graltayas

Levgasa trenda

graltayan

Tuvar- trenda

graltayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

graltatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

graltatal

3-eaf ilkom T-

(in)

graltatar

1-eaf ilkom K-

(min)

graltatat

2-eaf ilkom K-

(win)

graltatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

graltatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

graltatav

Tegisa trenda

graltatas

Levgasa trenda

graltatan

Tuvar- trenda

graltatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

graltxograltambik

gralomyégraltú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | -ltá sokudas


QR Code
QR Code gralt_a (generated for current page)