Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Grianamplekú


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Grianamplekú ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \gri.a.namp.le.'ku\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : développer, étaler

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

GRIANAMPLEKU

Zaeya (radical)

GRIANAMPLEKU

Abduosta (prefix)

gri-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

grianamplekú

2-eaf ilkom T-

(rin)

grianamplekul

3-eaf ilkom T-

(in)

grianamplekur

1-eaf ilkom K-

(min)

grianamplekut

2-eaf ilkom K-

(win)

grianamplekuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

grianamplekud

4-eaf ilkom K-

(cin)

grianamplekuv

Tegisa trenda

grianamplekus

Levgasa trenda

grianamplekun

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

grianamplekuyú

2-eaf ilkom T-

(rin)

grianamplekuyul

3-eaf ilkom T-

(in)

grianamplekuyur

1-eaf ilkom K-

(min)

grianamplekuyut

2-eaf ilkom K-

(win)

grianamplekuyuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

grianamplekuyud

4-eaf ilkom K-

(cin)

grianamplekuyuv

Tegisa- trenda

grianamplekuyus

Levgasa trenda

grianamplekuyun

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

grianamplekutú

2-eaf ilkom T-

(rin)

grianamplekutul

3-eaf ilkom T-

(in)

grianamplekutur

1-eaf ilkom K-

(min)

grianamplekutut

2-eaf ilkom K-

(win)

grianamplekutuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

grianamplekutud

4-eaf ilkom K-

(cin)

grianamplekutuv

Tegisa trenda

grianamplekutus

Levgasa trenda

grianamplekutun

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

griakoleragriaretlá

grewágriaretlá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | gri- abduostan | -kú sokudas


QR Code
QR Code grianamplek_u (generated for current page)