Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Grigakedá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Grigakedá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \gri.ga.ke.'da\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : demander grâce pour

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2014

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

GRIGAKEDA

Zaeya (radical)

GRIGAKEDA

Abduosta (prefix)

gri-

Radimosta (suffix)

-dá

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

grigakedá

2-eaf ilkom T-

(rin)

grigakedal

3-eaf ilkom T-

(in)

grigakedar

1-eaf ilkom K-

(min)

grigakedat

2-eaf ilkom K-

(win)

grigakedac

3-eaf ilkom K-

(sin)

grigakedad

4-eaf ilkom K-

(cin)

grigakedav

Tegisa trenda

grigakedas

Levgasa trenda

grigakedan

Tuvar- trenda

grigakedamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

grigakedayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

grigakedayal

3-eaf ilkom T-

(in)

grigakedayar

1-eaf ilkom K-

(min)

grigakedayat

2-eaf ilkom K-

(win)

grigakedayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

grigakedayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

grigakedayav

Tegisa- trenda

grigakedayas

Levgasa trenda

grigakedayan

Tuvar- trenda

grigakedayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

grigakedatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

grigakedatal

3-eaf ilkom T-

(in)

grigakedatar

1-eaf ilkom K-

(min)

grigakedatat

2-eaf ilkom K-

(win)

grigakedatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

grigakedatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

grigakedatav

Tegisa trenda

grigakedatas

Levgasa trenda

grigakedatan

Tuvar- trenda

grigakedatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

grigakégrigrustá

grigakégrigrustá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf goleraf gray

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | gri- abduostan | -dá radimostan | -dá sokudas


QR Code
QR Code grigaked_a (generated for current page)