Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Grioretlá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Grioretlá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \gri.o.rɛt.'la\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : dédiaboliser

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2015

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

ORETLA

Zaeya (radical)

GRIORETLA

Abduosta (prefix)

gri-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

grioretlá

2-eaf ilkom T-

(rin)

grioretlal

3-eaf ilkom T-

(in)

grioretlar

1-eaf ilkom K-

(min)

grioretlat

2-eaf ilkom K-

(win)

grioretlac

3-eaf ilkom K-

(sin)

grioretlad

4-eaf ilkom K-

(cin)

grioretlav

Tegisa trenda

grioretlas

Levgasa trenda

grioretlan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

grioretlayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

grioretlayal

3-eaf ilkom T-

(in)

grioretlayar

1-eaf ilkom K-

(min)

grioretlayat

2-eaf ilkom K-

(win)

grioretlayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

grioretlayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

grioretlayav

Tegisa- trenda

grioretlayas

Levgasa trenda

grioretlayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

grioretlatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

grioretlatal

3-eaf ilkom T-

(in)

grioretlatar

1-eaf ilkom K-

(min)

grioretlatat

2-eaf ilkom K-

(win)

grioretlatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

grioretlatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

grioretlatav

Tegisa trenda

grioretlatas

Levgasa trenda

grioretlatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

griolutágriplabá

oralátuoretlá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | gri- abduostan | -á radimostan | -tlá sokudas


QR Code
QR Code grioretl_a (generated for current page)