Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Grité


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Grité ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \gri.'te\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : flairer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Sabrina Benkelloun : “Va batcoba vere al diepilé, yoke inaf zekas is grites is tcifamaf pez, yoke zijnaf lidam atedaf jebepes iteem.” (Octave Mirbeau ~ Pone ke mawakwikya ~ malfrancav- 2012) klita ke kotavaxa
  • Angela Wagner : “Va kona skaya GRITEYÉ nume kevlaniyí.” (Erich Maria Remarque ~ Talteon me warzaca ~ malgermanav- 2014) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

GRITE

Zaeya (radical)

GRITE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

grité

2-eaf ilkom T-

(rin)

gritel

3-eaf ilkom T-

(in)

griter

1-eaf ilkom K-

(min)

gritet

2-eaf ilkom K-

(win)

gritec

3-eaf ilkom K-

(sin)

grited

4-eaf ilkom K-

(cin)

gritev

Tegisa trenda

grites

Levgasa trenda

griten

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

griteyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

griteyel

3-eaf ilkom T-

(in)

griteyer

1-eaf ilkom K-

(min)

griteyet

2-eaf ilkom K-

(win)

griteyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

griteyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

griteyev

Tegisa- trenda

griteyes

Levgasa trenda

griteyen

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

griteté

2-eaf ilkom T-

(rin)

gritetel

3-eaf ilkom T-

(in)

griteter

1-eaf ilkom K-

(min)

gritetet

2-eaf ilkom K-

(win)

gritetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

griteted

4-eaf ilkom K-

(cin)

gritetev

Tegisa trenda

gritetes

Levgasa trenda

griteten

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

gritanamégritera

gritanamégrivuté

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tanmukodaf pestaleraf gray

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -té sokudas


QR Code
QR Code grit_e (generated for current page)